ulaşım

karadan mesafeler

istanbul - bozcaada ankara - bozcaada bursa - bozcaada
400 km 710 km 320 km
izmir - bozcaada çanakkale - bozcaada  
280 km 60 km

nasıl giderim?

• İstanbul’dan Asoss’a gelirken arabayla Çanakkale Boğazı’nı geçmek için farklı seçeneklerimiz bulunuyor.

    Gelibolu – Lapseki (20 dk)

   • Eceabat – Çanakkale (15 dk)

   • Kilitbahir – Çanakkale (7 dk)

• Gestaş’ın Çanakkale Boğazı’nda düzenlediği sefer saatleri için tıklayın:

www.gestasdenizulasim.com.tr

• Çanakkale’den sonra Geyikli-Bozcaada tabelalarını takip ederek yaklaşık 50 dakikada Geyikli Feribot İskelesi’ne ulaşılıyor.

• İzmir yönünden gelirken, Çanakkale’ye gitmeden Ezine ve Geyikli tabelalarını takip ederek iskeleye ulaşabilirsiniz.

[ Çanakkale Boğazı’ndan araba geçişi Gestaş ile 61 TL ]

Araba kullananlar İstanbul-Bozcaada arasında gidip gelirken Yenikapı – Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Her gün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lapseki – Çanakkale üzerinden Geyikli’deki iskeleye varmak 3 saati buluyor. Alternatif olarak Bandırma’dan sonra Biga-Çan-Bayramiç güzergahı da takip edilebilir. Bu yol diğeri kadar rahat olmasa da manzarası daha güzel!

Büyükşehirlerden Bozcaada’ya yazın her gün otobüs firmaları tarafından seferler düzenleniyor. (Çanakkale Truva, Kamil Koç, Metro, Pamukkale). Otobüsler sadece yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar yolcu getiriyor. Feribot zaten Bozcaada merkezine yanaştığı için otobüsler adaya geçmeye gerek duymuyor.

Yaz Dönemi dışında son durak Ezine’deki otobüs garı oluyor. Buradan minibüs ya da taksi ile Geyikli’ deki İskeleye varılabilir.

[ İstanbul – Geyikli İskelesi otobüs bileti, kişi başı 90 TL ]

Bozcaada’ya en yakın havaalanı 56 Km. uzaklıkta bulunan Çanakkale Havaalanı’dır. THY’nin İstanbul ve Ankara’dan Çanakkale’ye direk uçuşları bulunuyor. Yolculuk 50 dakika sürüyor.

Çanakkale merkezi ile Çanakkale Havaalanı arasındaki mesafe 2 Km. Havaalanına indikten sonra servis aracı ya da taksi ile Çanakkale otobüs garına, buradan saat başı kalkan minibüslerle 1 saatte Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Taksi ile yolculuk 45 dakika sürüyor.